Vítejte na blogu, který se zabývá (nejen) filmy X-Men :o)

Hugh Jackman - Wolverine

17. září 2006 v 15:29 | Wolverinův blog |  Herci
Datum narození:12.10.1968
Místo narození:Sydney, New South Wales, Australie

Znamení: Váhy

Životopis:
Hugh Michael Jackman se narodil 12. 10. 1968 v Sydney v Austrálii jako páté ze šesti dětí. Oba jeho rodiče byli Angličané a do Austrálie emigrovali ještě před jeho narozením. V roce 1976 se rozvedli, jeho matka Grace odcestovala zpátky do Anglie a jeho otec Chris, který pracoval jako účetní, zůstal s dětmi v Austrálii.

Po ukončení technologické univerzity, kde vystudoval komunikaci a žurnalistiku se rozhodl pro herectví, které začal studovat na Západoaustralské akademii muzických umění. Poté se začal věnovat divadlu, objevil se například v klasickém představení Kráska a zvíře nebo ve hře Sunset Boulevard. Za hlavní roli v představení Oklahoma! (1999) získal ocenění pro nejlepšího herce v muzikálu (ostatně Jackman je také talentovaným hudebníkem, kromě zpěvu umí hrát na piano, kytaru a housle). O rok později získal cenu Australského filmového institutu pro nejlepšího herce za jeho roli v městském dramatu Erskineville Kings.

V únoru 1996 se oženil s herečkou Deborrou - Lee Furness, která je o 6 let starší než on. Seznámil se s ní při jeho první televizní roli v australském seriálu Corelli (1995). Hugh hrál vězně, který se zamiloval do jeho advokátky (hrané právě Deborrou). Hugh a Deb adoptovali Oscara Maxmiliana Jackmana, který se narodil 15. 5. 2000 a je zatím jejich jediným dítětem.

Do Jackmanova života zasáhla neuvěřitelná náhoda, když ho režisér Bryan Singer vybral do svého filmu X- men místo Dougraye Scotta, který v té době už natáčel jiný film. Jeho role Wolverina z něj doslova přes noc udělala herce známého nejen v Austrálii, ale po celém světě. Romantická komedie Animální přitažlivost, kde si zahrál po boku Ashley Judd a Grega Kinneara jeho popularitu ještě zvětšil. Pak už následoval film za filmem: Akční Operace: Hacker s Johnem Travoltou, romantický Kate a Leopold s Meg Ryan nebo třeba X-Men 2.

Zatím naposledy Jackman zazářil v epicko-akčním dobrodružném filmu režiséra Stephena Sommerse (Mumie, Král Škorpión) Van Helsing o stejnojmenném lovci upírů a vlkodlaků, který se z části natáčel v České republice. Kromě Hugha Jackmana v něm hrají např. Kate Beckinsaleová, David Wenham, Richard Roxburgh a z českých herců je v něm možno zahlédnout Danu Morávkovou a Marka Vašuta.

Sympatický Australan by mohl být budoucí velkou hvězdou Hollywoodu. Dokáže totiž zahrát jak elegantního gentlemana v romantické komedii, tak "drsňáka" v akčních filmech.
Zajímavosti (zdroj kfilmu.net):
Měří 1,89 m.

Od roku 1996 je ženatý s australskou herečkou Deborrou-Lee Furness a mají dvě adoptivní děti.

Je prý velmi krátkozraký a nesnáší kontaktní čočky.
Filmografie:
2004 Standing Room Only - Roger
2004 Van Helsing - Van Helsing
2003 The Uncanny Suspects - sám sebe
2003 X-Factor: The Look of 'X-Men'
2003 X-Men Production Scrapbook
2003 X-Men 2 /X2: X-Men United/ - Wolverine/Logan
2001 Animální přitažlivost /Someone like you/ - Eddie Alden
2001 Kate a Leopold /Kate & Leopold/ - Leopold
2001 The Making of 'Swordfish' - sám sebe
2001 Operace: Hacker /Swordfish/ - Stanley Jobson
2000 X-Men - Wolverine/Logan
1999 Erskineville Kings - Wace
1999 Fox Studios Australia: The Grand Opening (TV)
1999 Halířový román /Paperback hero/ - Jack
1999 Oklahoma! (TV)
1998 Halifax f.p: Afraid of the Dark (TV)
1998 Hey, Mr Producer! The Musical World of Cameron Mackintosh (TV)
1997 "InFashion"
1995 "Correlli"
1993 "Snowy River: The McGregor Saga"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama